Menu

Wybór wibratora – jak robić to prawidłowo?

2 lutego 2017 - Bez kategorii

Statystyki sprzedaży gadżetów erotyczny wyraźnie wskazują, że zakup wibratora jest jedną z opcji najczęściej wybieranych przez konsumentów. Być może to ze względu na potencjał, jaki drzemie w urządzeniach tego typu, a może z uwagi na dynamiczny rozwój technologi, jaka wspiera współczesne zabawki dla dorosłych, ale faktem jest, iż można w tym asortymencie znaleźć wiele satysfakcji – bez względu czy jest się samotną kobietą, czy też chce się wprowadzić odrobinę pikanterii do swojego związku. Jak jednak wybrać odpowiedni wibrator? O tym poniżej.

Jaki rodzaj?

Po pierwsze trzeba wybrać rodzaj, gdyż to od niego będą zależały możliwości zabawki i doznania, jakie zapewni swojemu ciału korzystająca z takiego wibratora kobieta. Wśród opcji do wyboru mamy przede wszystkim modele:
– łechtaczkowe (masażery zewnętrzne ze specjalnie ukształtowaną powierzchnią z miękkiego silikonu, która będzie w stanie kompleksowo stymulować clitoris),
– pochwowe (falliczny kształt, prosta budowa, czasem profilowane, czasem odzwierciedlające anatomię penisa, a czasem zupełnie fantazyjne, służą w każdym przypadku do stymulacji wewnętrznej),
– analne (z szeroką nasadą zapobiegającą wpadnięciu),
– do stymulacji punktu G (odpowiednio wygięty profil powierzchni użytkowej lub zakrzywione zakończenie umożliwiające sięgnięcie, odnalezienie i drażnienie tego punktu rozkoszy).

Słabe czy mocne wibracje?

To już zależy jedynie od ciebie. Wibratory produkowane współcześnie mają zazwyczaj nie tylko możliwość wyboru programu drgań, ale również ich intensywności. Kobieta, która ma zamiar kupić sobie taka zabawkę może więc korzystać z niej w bardzo uniwersalny sposób, dostosowując siłę wibracji do swoich potrzeb oraz aktualnego nastroju. Na to pytanie można odpowiedzieć więc tylko w jeden sposób – takie jak lubisz!

Materiał i rozmiar

W kwestii wybory materiały, z którego będzie wykonany zamawiany wibrator (np. w sklepie internetowym) należy pamiętać przede wszystkim o tym, że:
– plastik mocniej przenośni wibracje,
– silikon jest delikatniejszy i przyjemniejszy w dotyku,
– zabawki pokryte silikonem pracują ciszej,
– by przeciwdziałać reakcja alergicznym najbezpieczniej jest wybrać modele łączące w sobie tworzywo sztuczne ABS i silikon klasy medycznej,
– zawsze powinno się zwracać uwagę na łatwość utrzymania higieny danego materiału.
Co się zaś tyczy rozmiaru wibratora to odpowiedź może być tu podobna, jak w przypadku mocy wibracji. Wszystko zależy tu od twoich preferencji, więc im lepiej znasz swoje ciało, tym większą satysfakcję przyniesie ci oparta na tej wiedzy decyzja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *